Foto 1
Foto 2
1
1
1
1

Oczyszczanie czyli detoks na Bali

"Miłość do samego siebie wymaga praktyki. Polega ona na życiu, w którym człowiek nie zdradza samego siebie i żyje w zgodzie ze swoją wewnętrzną prawdą, bez względu na to, czym ona jest"

B. Brennan

 

Oczyszczanie organizmu (potocznie detoks) to zespół technik oddziaływania na ciało, w efekcie których usuwa się z niego szkodliwe toksyny. Wcześniej detoks wykorzystywany był głównie jako terapia w leczeniu uzależnień (bardzo popularne - od alkoholu). Dzisiaj, w świecie w którym odżywiamy się wysoko przetworzonymi pokarmami, zawierającymi ogromne ilości środków chemicznych oraz wdychamy skażone powietrze, techniki te stają się coraz bardziej popularne wśród osób zainteresowanych dbałością o własny organizm. Metody oczyszczania są również bardzo pomocne dla osób po długotrwałych terapiach farmakologicznych.

Oczyszczanie polega na odtruwaniu organizmu z zalegających w nich toksyn, których ilość pomału przekracza możliwości auto-oczyszczania. Wspomaganie więc tego procesu jest bardzo wskazane, powodując szybszą regenerację narządów, poprawę ich funkcjonowania, co jest nie bez znaczenia dla funkcjonowania również naszego umysłu.

Do tego celu wykorzystuje się głównie odpowiednio zestawioną dietę, wspomaganą ziołami, co pozwala na wyrównanie poziomów elektrolitów oraz witamin, jak również pobudza organizm do wydalania toksyn. Wspomagająco stosuje się masaże oraz kąpiele.

 

Na Bali mamy kilka ośrodków, które maja w swojej ofercie oczyszczanie organizmu wraz ze wspomagającymi metodami - ayurwedy czy jogi i medytacji.

Zapraszamy.