Foto 1
Foto 2
1
1
1
1

Medytacja na Bali

"Kwiat lotosu rozkwita ponad powierzchnią wody nietknięty przez jej nieczystości. Podobnie, poprzez medytację, każdy może żyć w tym świecie nietknięty przez jego niepokoje"

 

"Człowieku okryty pyłem martwych słów, Wykąp swą duszę w Milczeniu…", medytacja najbardziej jest nam potrzebna, by człowiek wrócił do harmonii ciała, umysłu i duszy, ważne by otworzyć się na miłość, współczucie. Świat nie jest spokojnym miejscem i każdy z nas ma w sobie stres i napięcia, zatem spokojna myśl przywróci nam wewnętrzny pokój.

Zrozumienie swojej natury nie jest może obecnie najbardziej powszechnym celem podejmowania praktyk medytacyjnych, jest to jednak najważniejsza korzyść jaką przynosi nam medytacja.

 

Bali jest specyficzna, ta wyspa ma faktycznie coś w sobie. Mimo że cywilizacja dawno już ją postawiła obie nogi nadal wyspa ta pełna jest magii. Podczas gdy w rejonach nadmorskich tętni turystyczne życie, wyżej położone ośrodki (w górach) toną w ciszy i zieleni deszczowego lasu, co stwarza idealne warunki do medytacji.
Tam też ukrytych jest wiele hotelików, ośrodków medytacji i jogi, które są idealnym miejscem na odnalezienie odpoczynku dla ducha i ciała.